čtvrtek 13. června 2024

Pivovar v Rybářích padne. Nové centrum chce ale stavět kontroverzní Rus

Demolice zpustlého pivovaru a stavba nového centra rezonuje v karlovarských Rybářích. Obě akce má totiž zajišťovat kontroverzní ruský podnikatel.

pivovar

Bývalý pivovar hyzdí karlovarskou čtvrť Rybáře.
Zdroj: Wikimedia Commons

  • Bývalý pivovar hyzdí karlovarskou čtvrť Rybáře.
  • Zdroj: Wikimedia Commons

Do tří měsíců by po zdevastovaném pivovaru v karlovarské části Rybáře nemělo být ani stopy. Radnice totiž dala zelenou projektu, který počítá s demolicí, po níž obyvatelé volají řadu let, a nechá vzniknout novému obchodnímu a společenskému centru Rybáře. Věc má však jeden háček. Společnost, která by měla demolici a stavbu nového centra zaštiťovat, patří z 50 procent kontroverznímu ruskému podnikateli Felixi Ikonnikovi.

Ten je údajně tvůrcem známé finanční pyramidy MMM 2013 a jeho aktivity prověřuje policie. Panují také pochybnosti, že by Ikonnikov mohl skončit na sankčním seznamu, protože podle některých zpráv svým vlivem podněcoval vojenské operace v Doněcké a Luhanské oblasti.

Město i přesto chce přikročit ke změně územního plánu. Podle vedení magistrátu je nyní prioritou, aby zmizel bývalý pivovar, v němž dnes pobývají bezdomovci a narkomani. Proti začínají vystupovat někteří opoziční zastupitelé.

Autor: Jan Skala

Související

profsss
Zahraniční

Lídři G7 řeší v Itálii podporu Ukrajiny, situaci na Blízkém východě a migrační krizi

United_States_Secretary_of_Defense_Lloyd_Austin_hosts_Slovakia_Minister_of_Defence_Robert_Kaliňák_at_the_Pentagon_on_March_1,_2024_-_11
Zahraniční

Kaliňák žaluje svého předchůdce. Darování stíhaček byla vlastizrada, tvrdí

leopard2A7V-scaled
Domácí

Česká armáda nahradí sovětské tanky německými. Přijde to na 52 miliard

zrněné dítě v Gaze
Domácí

Násilí napáchané na dětech dosáhlo loni extrémní úrovně