čtvrtek 19. září 2024

Perušič a Schweiner se loučí s Paříží. Podlehli v osmifinále

Úřadující mistr světa nenaplnil očekávání. Cesta plážových volejbalistů skončila v osmifinále. 2:0 je porazili Nizozemci.

Ondřej Perušič a David Schweiner potkali po Brazilcích další přemožitele.

• Ondřej Perušič a David Schweiner potkali po Brazilcích další přemožitele.

Včera večer vypadla česká ženská dvojice Hermannová se Štochlovou, dnes potkal podobný osud Ondřeje Perušiče a Davida Schweinera. Pod Eiffelovou věží si to v osmifinále rozdali s nizozemským párem Stefan Boermans a Yorick de Groot. Vzájemná bilance zápasů se nakláněla na stranu Čechů. V šesti dosavadních utkáních získali Oranjes jen jeden set. Přišel ale čas vyrovnat účty.

Zpočátku mělo české duo navrch. Holanďané byli těmi, co dotahovali, Perušič se Schweinerem hráli svou hru. Podobně jako tomu bylo v ženském zápase Češek s Kanaďankami, i tentokrát měla strana soupeře něco navíc. Opět to bylo podání, kousavější koncovka, navíc i lepší mezihra. Zkrátka naše volejbalisty Nizozemci přehráli.

Ani v druhém setu nedošlo ke zlepšení. K vidění bylo několik krásných výměn. Některé mají na to dostat se do výběru turnaje, ale bohužel končili triumfem Boermanse a de Groota. Vítězi mistrovství světa z Mexika tak na skvělý výkon nenavážou. Do čtvrtfinále, které bylo reálným cílem, se nepodívají.

Perušič, Schweiner – Boermas, de Groot, 0:2, (18:21, 16:21)

Autor: Ondřej Sutnar