neděle 7. července 2024

Pastrňák opět čaroval a stal se hvězdou utkání s Arizonou

David Pastrňák v dresu Bostonu vstřelil dvě branky Arizoně a stal se první hvězdou utkání. Dařilo se i dalším Čechům v NHL.

David Pastrňák dvěma góly přispěl k výhře nad Arizonou

• David Pastrňák dvěma góly přispěl k výhře nad Arizonou

Boston - Arizona 5:3

Dva góly a jednu asistenci zaznamenal v utkání Boston Bruins - Arizona Coyotes český foravard David Pastrňák. Sedmadvacetiletý rodák z Havířova otevřel skóre zápasu v 16. minutě, když vybojoval puk za brankou a následně z blízka překonal gólmana Juusa Välimäkiho v brance Arizony.

Další bod si Pastrňák připsal v přesilové hře gólovou přihrávkou Shattenkkirkovi a v 55. minutě utkání gólem na 5:3 také uzavřel.

Za svůj výkon byl Pastrňák oceněn jako první hvězda utkání.

Detorit - Ottawa 1:5

Svůj první start v NHL si v sedmadvaceti letech připsal Jiří Smejkal, hráč Ottava Senators a hned se mohl radovat z vítězství. Pod vysokou výhrou 1:5 v Detroitu se podepsal jedním gólem i další český Senátor Dominik Kubalík.

Toronto - Nashville 4:0

V zápase Toronta proti Nashville se na gól čekalo až do 35. minuty, kdy se ve druhém utkání v řadě prosadil český útočník Toronta David Kämpf. Jeho spoluhráči pak přidali ještě tři trefy a před domácím publikem smetli soupeře vysoko 4:0