středa 23. října 2024

Pardubice zvládly předehrávku s Boleslaví a jsou v čele Extraligy

Hokejisté Pardubic v úterý sehráli předehrávku 30. kola Tipsport Extraligy s Mladou Boleslaví. Po výhře 2:0 se dostali na čelo tabulky.

Roman Červenka pečetil výhru Pardubic.

Zdroj: ČTK / Vostárek Josef

• Roman Červenka pečetil výhru Pardubic.
  • Zdroj: ČTK / Vostárek Josef

Dynamo Pardubice sice nečekaně vypadlo z hokejové Ligy mistrů, když nestačilo ani na anglický Sheffield, ale v domácí Extralize se mu v poslední době daří. Díky tomu pardubičtí hokejisté v posledních kolech postupně stahovali náskok vedoucího Litvínova, který naopak začal ztrácet.

V předehrávce 30. kola tak měly Pardubice dokonce šanci dostat se na čelo tabulky. Do utkání s Mladou Boleslaví trenéři ještě nepostavily nejnovější akvizici Jakuba Zbořila, který má zkušenosti i z NHL.

Po prví třetině poznamenané několika vyloučeními, přineslo prostřední dějství zápasu spoustu střel na obou stranách. Gólmani však své týmy podrželi.

Skóre otevřel až z kraje třetí periody pardubický útočník Martin Kaut, který zužitkoval dobrou přihrávku Poulíčka.

Závěrečné minuty se pokusili hosté zdramatizovat hrou bez brankáře, ale tu záhy potrestal kapitán Pardubic Roman Červenka a pečetil tak výhru svého týmu 2:0. Pro Romana Willa v domácí bráně se jednalo už o druhou nulu v sezoně.

Díky této výhře se Dynamo navíc dostalo do čela průběžné tabulky a vytvořilo tlak na Litvínov, který mi ale zápas k dobru.

„Pro nás velice těžké utkání, soupeř hrál výborně. Jsem rád za tři body, protože tyhle zápasy, kdy se ne úplně daří a dokážete to vyhrát s nulou, jsou strašně důležitý do dalšího průběhu sezony,“ hodnotil zápas dočasný trenér Pardubic Václav Baďouček.

HC Dynamo Pardubice - BK Mladá Boleslav 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 42. Kaut (Poulíček), 59. Červenka (Mandát, D. Musil)