Pardubice vyhrály až na nájezdy, Lvi si poradili se Spartou

Pardubice v předehrávce 31. kola zvítězily nad Vítkovicemi po nájezdech. Sparta klopýtla a v Hradci prohrála.

Lukáš Sedlák rozhodl o výhře Pardubic

Zdroj: Prodimedia

• Lukáš Sedlák rozhodl o výhře Pardubic
  • Zdroj: Prodimedia

PARDUBICE – VÍTKOVICE 2:1 po samostatných nájezdech

V desáté minutě šli překvapivě do vedení hosté. Vítkovický Peter Krieger prostřelil brankáře Kloučka, 0:1. Dynamo bylo aktivnější, ale prosadilo se až v prostřední třetině. V 36. minutě se trefil Tomáš Hyka do odkryté branky, 1:1. Ve třetí třetině se snažily Pardubice držet v útočném pásmu, gól ale nedaly.

Utkání šlo do prodloužení. V něm se vstřelit gól nepodařilo. Nejblíže k tomu měly Vítkovice, ale fantastický Milan Klouček Marka Kaluse vychytal.

V samostatných nájezdech byly úspěšnější Pardubice. O vítězství rozhodl Lukáš Sedlák. Vítkovice po šesti prohraných zápasech bodovaly a to rovnou na ledě vedoucích Pardubic.

HRADEC KRÁLOVÉ – SPARTA PRAHA 2:1

Už po 70 vteřinách šli Lvi do vedení. Sparťané poukazovali na nadměrný důraz na brankové čáře, ale trenérská výzva porušení pravidel neukázala. Hradec vedl 1:0. Sparťané srovnali na 1:1 o čtyři minuty později. Miroslav Forman se trefil přímo nad Lukášův beton. Lvi šli opět do vedení ve 25. minutě. Prosadil se lotyšský obránce Ralfs Freibergs, 2:1.

Ve třetí třetině toužili Sparťané po vyrovnání. Ale ani závěrečný tlak ke gólu nevedl. Hradec vyhrál doma nad Spartou a posunul se v tabulce na páté místo.