čtvrtek 19. září 2024

Pardubice v úvodu extraligy zničily Jágrovo Kladno, Jandač bere první výhru

Ze sedmi duelů prvního kola uspěli hosté jen dvakrát. Liberec si veze výhru z Brna, Plzeň vydolovala dva body ve Vítkovicích

Zdroj: profimedia

• Roman Červenka se zdraví před zápasem s Jaromírem Jágrem. Víc důvodů k radosti měl po utkání pardubický útočník.
  • Zdroj: profimedia

Po včerejším vítězném prologu Sparty se šampiony z Třince, se dnes rozjela extraligová sezona mistrů světa naplno. Nejpikantnější příchuť měl souboj nabitých Pardubic v čele s Romanem Červenkou s Jágrovým Kladnem. Domácí potvrdili roli favorita, soupeře přestříleli 5:1.

Mladá Boleslav s posíleným kádrem ukázala svoji kvalitu. S Hanáky prohrávala brzy 0:2, skóre ale otočila na konečných 4:2.

České Budějovice v prvním zápase sezony nedovolily Karlovým Varům ani branku, samy vstřelily tři.

Vítkovice nastoupily do duelu s Plzní v překopané sestavě proti minulé zpackané sezoně. Většinu času vedly, hosté vedeni Josefem Jandačem ale v závěru normální hrací doby srovnali 2:2 a v prodloužení si vybojovali druhý bod.

Litvínov i s Ondřejem Kašem v sestavě nezačal proti Hradci Králové dobře, prohrával 0:1, potom však zápas dovedl k pohodovému vítězství 4:2.

Liberec šel v Brně brzy do dvoubrankového vedení. Kometa snížila v 58. minutě, více však nestihla.