pondělí 16. září 2024

Pardubice pokořily i Tapparu

Hokejisté Pardubic zvítězili i ve druhém zápase Ligy mistrů. Finskou Tapparu přehráli vysoko 5:1.

Hráči Pardubic po vítězném utkání

• Hráči Pardubic po vítězném utkání

V první třetině se Dynamo prosadilo po jedenácti minutách hry. Po individuální akci prostřelil vše, co mu stálo v cestě Martin Kaut.

Druhý zásah přidali pardubičtí hokejisté ve 24. minutě ve vlastním oslabení. Tomáš Zohorna překonal gólmana střelou zápěstí. V prostředním dějství se domácí hráči radovali z gólu ještě dvakrát. Trefil se ještě Lukáš Radil a kapitán týmu Lukáš Sedlák. Finská Tappara si ve druhé třetině vytvořila několik šancí, ale žádnou z nich neproměnila.

Ve 47. minutě překonali Východočeši gólmana Juhu Metsolu popáté. Robert Kousal se trefil přesně mezi brankářovy betony. Tappara alespoň snížila šest minut před koncem zápasu. Julius Mattila se dostal k odraženému puku a překonal pardubického gólmana Willa.

Pardubice vyhrály nad finským mistrem 5:1 a připsaly si další tři body. Ve dvou zápasech Ligy mistrů už nastříleli pardubičtí hokejisté 12 gólů a jen jednou inkasovali.

Dynamo Pardubice – Tappara Tampere 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 11. Kaut (Červenka), 24. Zohorna (Paulovič), 29. Radil (Hájek, Herčík), 32. Sedlák (Červenka), 47. Kousal – 54. Mattila

Zdroj: hcdynamo.cz