pondělí 16. září 2024

Pardubice nestačili ani na oslabenou Slavii, Boleslav vyloupila Teplice

Sedmé kolo Chance ligy pokračovalo duelem Slavie s Pardubicemi a Mladé Boleslavi v Teplicích.

Tomáš Chorý se za Slavii poprvé trefil i v Chance Lize.

Zdroj: SK Slavia Praha

• Tomáš Chorý se za Slavii poprvé trefil i v Chance Lize.
  • Zdroj: SK Slavia Praha

Pražská Slavia před reprezentační přestávkou přivítala Pardubice. Domácí byli proti Východočechům jednoznačnými favority, což se od prvních minut utkání také potvrdilo. Klíčovým mužem sešívaných se stal bývalý kanonýr Plzně Tomáš Chorý. Nejprve přihrál na vítězný gól El Hadjimu Dioufovi a po přestávce sám pečetil výhru 2:0. Novou zápletku mohl zápas dostat v 65. minutě. Domácí Prebsl zatáhl za záchranou brzdu a podrazil unikajícího Míška, za což viděl červenou kartu. Ani v početní výhodě se však Pardubice nedokázaly prosadit a z hlavního města odjely bez bodu.

SK Slavia Praha - FK Pardubice 2:0 (1:0)

Branky: 45+5. Diouf (Chorý), 49. Chorý (Bořil)

Karty: 84. Bořil (SLA), 86. Zafeiris (SLA), 90+6. D. Douděra (SLA) – 45+2. Šehić (PCE), 72. Krobot (PCE), 77. Lurvink (PCE), 79. Surzyn (PCE) 65. Prebsl (SLA)

Držení míče: 60 % : 40 %.

Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 5:4. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:9.

Ve druhém utkání nedělního odpoledne přivítaly Teplice tým z Mladé Boleslavi. Domácí nezačali špatně, když se zásluhou Jakuba Emmera dostali už ve 20. minutě do vedení. Jenže povedená dvacetiminutovka byla málo. Po pouhých pěti minutách totiž Vasil Kušel využil nepřehledné situace ve vápně a nabil Ladrovi na tutovku. V závěru zápasu to byl znovu Kušej, kdo vyslal Maška do šance a ten přízemní střelou nedal gólmanovi šanci. Teplice tak ke třem bodům z utkání s Libercem další body nepřidali a zůstávají na dně ligové tabulky. Boleslav na druhé straně upevnila svou pozici v polovině tabulky.

FK Teplice - FK Mladá Boleslav 1:2 (1:1)

Branky: 20. Emmer – 26. Ladra (Kušej), 85. Mašek (Kušej)

Karty: 60. Kričfaluši (TEP), 83. Havelka (TEP), 90+4. Trubač (TEP) – 6. D. Mareček (MBL), 30. Langhamer (MBL)

Držení míče: 37 % : 63 %.

Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 9:3. Rohy: 7:3. Fauly: 15:10.