neděle 8. září 2024

Pardubice berou v hokejové Evropě druhé místo

Český hokejový klub HC Dynamo Pardubice se stal podle severu hockeyarchives.info druhým nejlepším evropský hokejovým týmem. Server vyhlašuje pořadí klubů po každé sezoně.

Hráči HC Dynamo Pardubice

• Hráči HC Dynamo Pardubice

Hokejové Pardubice získaly za výbornou sezonu prestižní ocenění. Za uplynulou sezonu 2023/2024 byly vyhlášeny druhým nejlepším hokejovým celkem Evropy. Předčil je jen švédský klub Skellefteå AIK. Švédský tým vyhrál švédskou ligu a dostal se do finále Ligy mistrů, ve kterém prohrál se švýcarskou Ženevou.

Pardubice získaly v základní části Tipsport extraligy bodový rekord. Ve finále extraligy nestačily jen na Oceláře z Třince a získaly stříbrné medaile. Dynamo ovládlo Dolomiten Cup, dostalo se do čtvrtfinále Ligy mistrů a na Spengler Cupu dosáhlo historického úspěchu, když se dostalo do finále.

V elitní desítce se umístil na desátém místě i další český klub, HC Oceláři Třinec.