pondělí 20. května 2024

Pardubice jsou krůček od finále

Dynamo vyhrálo i třetí semifinálové utkání s Litvínovem a od finále ho dělí už jen jedno vítěztví.

Hráči Pardubic se radují z další výhry

• Hráči Pardubic se radují z další výhry

Pardubice mohou už v pátek slavit postup do finále. Tentokrát Pardubice zvítězily 3:2 a sérii vedou 3:0. Dynamo vstoupilo do utkání výborně, kontrolovalo hru a po první třetině vedlo po brankách Zohorny a Čerešňáka 2:0. Když ve 47. minutě zvýšil na 3:0 Radil, zdálo se, že je o vítězi jasno. Chemici se ale nevzdali o po 43 sekundách vstřelili kontaktní gól. Demel tečoval puk, který propadl za záda gólmana Willa. Necelých pět minut před koncem utkání zkusili Chemici štěstí se šesti hráči v poli a vyplatilo se. Ondřej Kaše nedal tvrdou střelou Willovi šanci. Vyrovnat už ale Litvínov nezvládl. Dynamo vyhrálo potřetí v řadě.

„Myslím, že jsme měli výborný vstup do utkání a odehráli jsme skvělou první třetinu. Byli jsme na malé kluziště připravení a kluci plnili to, co jsme si řekli. Velmi dobré dvě třetiny, obrovské pozitivum, že jsme si pomohli přesilovkou. Od té doby, co jsme dostali gól na 3:1, se soupeř zvedl, ukázal svou sílu. Výborně jsme to odbránili a zápas dovedli do vítězného konce,“ okomentoval utkání na klubovém webu Pardubic trenér Marek Zadina.

HC VERVA LITVÍNOV – HC DYNAMO PARDUBICE 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 48. Demel (Baránek, Abdul), 56. O. Kaše (Zile, Kirk) – 9. Zohorna (R. Kousal), 16. Čerešňák (Radil, R. Kousal), 47. Radil (R. Kousal, Sedlák)

Zdroj: hcdynamo.cz