středa 9. října 2024

Pardubice bez trenéra podlehly v Lize mistrů finským Pelikánům

Hokejisté Pardubic v lize mistrů prohráli s finským týmem Pelicans Lahti 3:2. Dvěma góly k tomu přispěl Luboš Horký

Roman Will v brance Pardubic.

Zdroj: ČTK / Vostárek Josef

• Roman Will v brance Pardubic.
  • Zdroj: ČTK / Vostárek Josef

Hokejové Dynamo Pardubice nemá v nové sezoně na růžích ustláno a z posledních pěti zápasů posbíralo jen osm bodů. V Lize mistrů sice Východočeši na úvod porazili maďarský Fehervar a finskou Tapparu, ale následně prohráli s německými tým Eisbären Berlín 3:2 po nájezdech, a Straubingem 3:2.

Do dalšího mezinárodního utkán, tentokrát proti finskému týmu Pelicans Lahti, navíc Dynamo vstupovalo bez trenéra, který právě ve středu 9. října rezignoval.

První třetina zápasu přinesla napínavou podívanou, když šli nejprve do dvoubrankového vedení hosté z Finska. Ale domácí dokázali dvěma rychlými góly Radil a Smejkala ještě před sirénou vyrovnat.

Ve druhém dějství gól k vidění nebyl a to navzdory dvěma trestným střílením a stupňujícímu se tlaku Dynama. Rozuzlení tak přinesla až poslední perioda, v níž se po sedmi minutách prosadil střelec úvodního gólu Luboš Horký. Sedmadvacetiletý odchovanec Komety Brno, který hájí barvy finských Pelikánů.

Pardubičtí hokejisté sice ještě v závěru předvedli zdrcující tlak na branku soupeře, ale puk do sítě dopravit nedokázaly.

HC Dynamo Pardubice - Pelicans Lahti 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 17. Radil (Šustr, Zohorna), 18. Smejkal (Kaut, Hájek) – 7. Horký (Väänänen, Vukojevic), 8. Johannesen (Bryggman), 47. Horký (Kangasniemi)