pátek 18. října 2024

Parádní úspěch, Manuel vybojovala semifinále

Lurdes Gloria Manuel uspěla jako jediná čeká závodnice v běžeckých opravách. Časem 50,81 postoupila do semifinále. Kristiina Sasínek Mäki musí do zítřejších oprav.

Lurdes Gloria Manuel

• Lurdes Gloria Manuel

Česká atletka Lurdes Gloria Manuel se představí ve středečním semifinálovém běhu na 400 metrů. Teprve devatenáctiletá běžkyně zvládla jako jediná ze sedmi českých sportovců opravný běh a časem 50,81 si doběhla pro semifinále.

Manuel doběhla do cíle jako třetí a musela si počkat na časy ostatních běhů. Dva zbývající běhy ale byly pomalejší a Manuel se tak mohla radovat z postupu. Další dvě běžkyně z opravných běhů nepostoupily. Ani vylepšení sezonního maxima nestačilo Tereze Petržilkové k postupu. Ladě Vondrové se závod nepovedl a doběhla až pátá.

Trojice českých sprinterů ve složení Eduard Kubelík, Ondřej Macík a Tomáš Němejc skončili ve svých opravných bězích poslední. Vít Müller na trati 400 metrů překážek skončil třetí a do semifinále nepostoupil.

Běžkyni Kristiině Sasínek Mäki přímý postup do semifinále unikl. Dvaatřicetiletá atletka doběhla na trati 1500 metrů jako sedmá a jedno místečko ji dělilo od postupu. Opravný běh ji čeká zítra.