Paráda! Krejčíková si zahraje o wimbledonské finále

Barbora Krejčíková porazila Jelenu Ostapenkovou a poprvé v kariéře postoupila do wimbledonského semifinále.

Krejčíková slaví výhru nad Ostapenkovou

• Krejčíková slaví výhru nad Ostapenkovou

Česká tenistka prohrála tři předešlé vzájemné zápasy s Ostapenkovou. Navíc Lotyška byla na turnaji ve skvělé formě, zato Krejčíková měla problémy už v prvním kole s Veronikou Kudermetovovou. Ostapenková tak vstoupila do utkání jako jasná favoritka.

Krejčíková odstartovala zápas s Ostapenkovou dvěma dvojchybami. Zbytek prvního setu přišla ale už jen o dvě první podání a dějství vyhrála 6:4.

Ostapenková vstup do druhé sady nepodcenila a vedla 4:1. Poté ale Lotyška ztratila čtyři hry v řadě a dvojchybou za stavu 4:2 dostala Krejčíkovou zpět do hry. Ve vyrovnané druhé sadě se dostala do vedení Krejčíková 5:4. Češka ale zaváhala a Ostapenková srovnala na 5:5. Sada se dostala až do tiebreaku. Ve zkrácené hře byla Krejčíková lepší hráčkou a po jedné hodině a čtyřiceti minutách slavila vítězství.

V bitvě o finále se osmadvacetiletá Češka utká s Jelenou Rybakinovou, šampionkou Wimbledonu z roku 2022.