Florida s Gudasem snížila doma ve finále Stanley Cupu na 1:2 na zápasy.

Radko Gudas (vpravo).

Zdroj: nhl.com

• Radko Gudas (vpravo).
  • Zdroj: nhl.com

Finálová série play-off NHL se zdramatizovala. Hokejisté Florida Panthers i s Radkem Gudasem porazili Vegas Golden Knights 3:2 po prodloužení a snížili na 1:2 na utkání.

Duel byl plný zvratů. Domácí rychle vedli, hosté stav otočili, Panteři v závěru vyrovnali a v prodloužení rozhodl Carter Verhaeghe. „Jsme kočky, máme několik životů,“ smál se.

Jeho hvězdný spoluhráč Matthew Tkachuk řekl: „Celou sezónu s námi nikdo nepočítal. A když jsme prohráli první dvě finále, zase nás všichni odepsali... a nás to znova vyhecovalo.“

Čtvrté finále se hraje v noci na neděli evropského času.

Florida Panthers – Vegas Golden Knights 3:2 po prodl.
Branky a nahrávky: 5. Montour (M. Tkachuk, E. Staal), 58. M. Tkachuk (Verhaeghe, Ekblad), 65. Verhaeghe (Bennett, Forsling) – 17. Mark Stone (Marchessault, Theodore), 35. Marchessault (Eichel, Mark Stone).
Hvězdy zápasu: 1. Verhaeghe, 2. Bobrovskij (oba Florida), 3. Hill (Vegas).

Autor: Jakub Holý