Výzkumná agentura Pew Research provedla výzkum ve 32 zemích světa, v nichž zkoumala postoje k manželství osob stejného pohlaví. Z průzkumů vyplývá, že nejvyšší podpora pro legální manželství osob stejného pohlaví je v Evropě, konkrétně ve Švédsku, kde stejnopohlavní manželství podporuje 92 procent obyvatel. Naopak nejmenší podpora je v Africe a v některých částech Asie. Jako největší odpůrce vychází z průzkumu Nigérie, kde manželství pro všechny podporují jen dvě procenta obyvatel.
V USA, kde Nejvyšší soud v roce 2015 legalizoval manželství osob stejného pohlaví, podporuje 63 procent dospělých tuto myšlenku, zatímco 34 procent ji odmítá. Názory jsou však výrazně rozděleny podle politického a demografického hlediska. Dvojnásobné množství voličů Demokratické strany podporuje manželství pro všechny oproti voličům Republikánů. Podpora je také vyšší u mladších lidí, 73 procent Američanů mladších 40 let podporuje legální manželství, zatímco u starších 40 let je to 57 procent.
Ze zemí Evropy mají stejnopohlavní manželství největší podporu, vyjma Švédska, v Nizozemsku (89 %), Španělsku (87 %) a Francii (82 %). Naopak nejnižší podpora ze zkoumaných zemí je v Maďarsku (31 %) a v Polsku (41 %). V těchto dvou státech Pew Research uvádí, že tato otázka vyvolává politické a společenské kontroverze.
V Kanadě a Mexiku je legalizované manželství pro všechny, ale zatímco stejnopohlavní manželství podporuje 79 procent Kanaďanů, tak v Mexiku je to 63 procent obyvatel. Z afrických států je manželství pro všechny legální pouze v Jihoafrické republice, ale celkem 59 procent obyvatel této země se těmito sňatky nesouhlasí.
V oblasti Asie a Tichomoří vykazují nejvyšší podporu Austrálie (75 %) a Japonsko (68 %). Naopak Indonésie je velmi skeptická, kde 92 procent respondentů odmítá legalizaci manželství osob stejného pohlaví. Více než polovina obyvatel odmítá stejnopohlavní manželství také v Malajsii, na Srí Lance, v Jižní Koreji a Singapuru.
Podpora manželství osob stejného pohlaví je často nižší v nábožensky orientovaných zemích. Na druhé straně lidé bez náboženské víry jsou k této myšlence mnohem nakloněnější. Výzkum také ukazuje, že podpora stejnopohlavních manželství za poslední dekádu výrazně vzrostla.