Abdullahi Tanko proti rumunskému mistrovi ukázal, že oživí českou ligu.

Abdullahi Tanko.

Zdroj: fcb.cz

• Abdullahi Tanko.
  • Zdroj: fcb.cz

Před měsícem přestoupil do Baníku Ostrava. Tři týdny před startem ligy je zřejmé, že to je hodně zajímavá posila. V nedělním přípravném zápasu s úřadujícím rumunským šampionem Farulem Constanta stihl během poločasu hattrick.

Krátce po přestupu dali spoluhráči 25letému Nigerijci přezdívku Mireček.

V prvním přípravném utkání se uvedl důmyslnou patičkou, po které byl Smékal sám před brankářem.

Ve druhém duelu už se blýskl dvěma parádními gólovými přihrávkami.

A když dostal 45minutovou příležitost potřetí, už naplno ukázal, co všechno v něm je. Se třemi brankami byl na soustředění v Polsku hlavním strůjcem drtivého vítězství 5:0 nad Farulem. Díky svojí rychlosti platil na soupeře více než kdokoli jiný.

Tenhle borec by měl českou nejvyšší soutěž pořádně oživit. V minulé sezóně dal za druholigový Varnsdorf 15 gólů. Předtím dlouho působil v Portugalsku. Šéf sportovního úseku Baníku Luděk Mikloško uvedl, že nakonec o něj Ostravští s dalšími kluby „celkem“ bojovali.

Autor: Jakub Holý