pondělí 16. září 2024

Osmé zlato v řadě. Basketbalistky USA ale měly namále, Francii porazily o bod

Američanky se znovu staly olympijskými vítězkami, domácí Francie má stříbro. Bronzové medaile si vybojovaly Australanky

• Radost a smutek. Američanky oslavují osmé olympijské zlato v řadě, Francouzky litují promarněné šance.

Bojovné, překvapivě vyrovnané a neskutečně dramatické. Favorizované Američanky ve finále olympijského turnaje nakonec senzaci nedovolily, domácí Francouzky porazily rozdílem jediného bodu 67:66.

Většinu zápasu bylo skóre téměř srovnané. Američanky vedly pouze na začátku druhé čtvrtiny o osm bodů, domácí ale rychle zareagovaly.

Pro favoritky duelu byl kritický začátek třetí čtvrtiny, kdy se Francouzky dostaly do 10bodového trháku 35:25. Američanky se však dokázaly během následujících pěti minut vrátit do zápasu a do poslední části už šly s dvoubodovým náskokem.

Pak už většinou těsně vedly basketbalistky USA, v samotném závěru ale měly i štěstí. V poslední vteřině zápasu, kdy Američanky vedly o tři body, srovnávala domácí Williamsová. Jenže přešlápla a tak dala pouze dvojku místo potřebné tříbodové střely.

Američanky tak mají osmé olympijské zlato v řadě, Francouzky získaly druhé stříbro v historii. Třetí skončily Australanky po vítězství 85:81 nad Belgií.