Orient expres na Blízkém východě. Stovky kilometrů pouští si cestující užijí v luxusu

Zážitková jízda plná ohromujících výhledů a luxusu. Saudskou Arábii vyjde blízkovýchodní Orient expres v přepočtu na víc než miliardu.

Bez názvu

Sen pouště vyrazí na svou první cestu na konci roku 2025.
Zdroj: Saudi Arabia Railways

  • Sen pouště vyrazí na svou první cestu na konci roku 2025.
  • Zdroj: Saudi Arabia Railways

Čtyři desítky luxusních kabin s kapacitou 82 cestujících nabídne takzvaný Dream of the Desert. Vlak, který bude vozit cestující pouští v Saudské Arábii. Jezdit bude po trase dlouhé 1300 km. Vyjede z nádraží v Rijádu, hlavním městě Saudské Arábie, povede přes město Hail a cestu skončí nedaleko severní hranice s Jordánskem ve městě Al-Qurayyat.

Vůbec první luxusní vlak svého typu v království Blízkého východu už je ve výrobě. Na zakázce se domluvila Státní železniční společnost Saudi Arabia Railways s italskou pohostinskou společností Arsenale Group. Při vybavování interiéru má za úkol inspirovat se saudským stylem a tradicí. Celkové náklady se odhadují v přepočtu na víc než 1,2 miliardy korun. Vlak má podpořit v poměrně nově se rozvíjející oblasti cestovní ruch. Stát do něj za posledních pět let investoval už stovky milionů dolarů.

Na první cestu se vlak vydá ke konci roku 2025. Rezervovat si jednodenní nebo dvoudenní jízdenku ale bude možné ještě letos.

Autor: Nikola Velkoborská

Související

10257206_888586487826267_8027292077989844897_o
Domácí

Imrich skončil svůj život pod vlakem. Zemřel v místech jako Bartošová

DBME2-data.jpg
Zahraniční

Kupé pro dva a virtuální ručník, německé dráhy ukázaly budoucnost cestování

Semafor eshop ČD
Domácí

Semafor ukazuje cestujícím vytížení jednotlivých vlaků

هلال_رمضان
Zahraniční

Saúdská Arábie zahájila ramadán. Řada zemí se však přidá až v úterý