Olympic zrekapituluje šedesátiletou kariéru výběrovkou i obřím koncertem

Ačkoliv Olympic prošel různými styly, za šedesát let existence se stal synonymem české rockové písničky.

Olympic_-_Říčany_2021

Olympic ve své aktuální sestavě. Zleva: Pavel Březina (klávesy), Petr Janda (zpěv, kytara), Martin Vajgl (bicí) a Milan Broum (baskytara).
Zdroj: Wikimedia Commons

  • Olympic ve své aktuální sestavě. Zleva: Pavel Březina (klávesy), Petr Janda (zpěv, kytara), Martin Vajgl (bicí) a Milan Broum (baskytara).
  • Zdroj: Wikimedia Commons

Nejdéle existující tuzemská kapela dokončí oslavy šedesáti let svého působení a bude to ve velkém stylu. Na pěti CD se totiž chystá vydat reprezentativní výběr nejzásadnějších momentů kariéry, které doplní novou verzí starého hitu Vlak, co nikdy nestaví. Přes tři hodiny muziky, které ukáží všechny styly, kterými Olympic za těch šedesát let prošel, navíc doplní výpravný 32stránkový booklet o historii kapely, v níž nejdéle, od roku 1963, působí zpěvák a kytarista Petr Janda. Oslavy šedesátin završí Olympic 18. prosince velkým koncertech v pražské O2 Aréně.

První album Želva vydal Olympic před 55 lety, v době euforické atmosféry Pražského jara. Tehdy se deska nesla na vlně obdivu k britským The Beatles. V dalších letech Olympic koketoval s normalizačním popem, aby si u fanoušků zachránil čest v roce 1980 progrockovým eposem Prázdniny na Zemi. Na konci osmdesátých let zase koketovat s tehdy populárním heavy metalem, k němuž se po letech vrátil i na své poslední desce Kaťata z roku 2020.

Autor: Jan Skala

Související

366337964_826781888818121_116294210699903402_n
Hudba

Blink-182 zahráli v Praze a zítra do světa pustí nový singl k desce One More Time...

Protrzena_prehrada
Domácí Výročí

Přehrada měla chránit před záplavami. Voda z ní nakonec smetla celé vesnice

Prohibice_v_Usti_nad_Labem,_Albert_B
Domácí Výročí

Ani kapka tvrdého alkoholu. Metanolová aféra zavřela pijanům kohoutky

Proces_s_Omladinou_1894
Domácí

Stanné právo před 130 lety předznamenalo proces s Omladinou