Velká kritika se týká vysokých cen za vstupenky a ubytování. Vstup na atletické akce vyjde až na 995 eur, lístek na zahajovací ceremoniál stojí až 2600 eur. Ceny ubytování v Paříži a okolí také dosahují astronomické výše. Apartmán stojí i 2000 eur za noc. Na vysoké ceny si stěžují i samotní sportovci. „Olympijské hry jsou prý přístupné všem. Ve skutečnosti si musíme vzít půjčku v bance, aby naše rodiny a přátelé měli možnost se na nás přijít podívat. Pokud mezitím zbydou nějaké lístky,“ uvedla například judistka Amandine Buchard.
#JO2024
— Amandine Buchard OLY (@BubucheOfficiel) May 16, 2023
Jeux Olympiques accessibles pour tous vous aviez dit… 🤔
Enfaite il faut faire des crédits à la banque pour que les familles et proches puissent avoir la chance de venir nous voir…
Enfin du moins si d’ici là il reste des billets… #Honte #Degoutée
Ozývá se také kritika toho, že se vláda bude snažit zakázat vstup do Paříže lidem bez domova.
Výrazně drhne i nábor 30 tisíc členů ochranky, odborníci odhadují, že se může podařit obsadit jen třetinu plánovaných míst. Organizátoři olympijských her se přitom obávají hlavně zahajovacího ceremoniálu, který se poprvé v historii her neuskuteční na stadionu, ale na řece Seině. Přijít na něj má až 800 tisíc diváků.
Ministr vnitra Gérald Darmanin proto nevylučuje nasazení armády.
Radikální odbory navíc vyhrožují, že využijí olympijské hry jako platformu pro své kauzy. Třeba CGT, které požaduje stažení penzijní reformy Emmanuela Macrona se zvýšeným věkem odchodu do důchodu tvrdí: Žádné ústupky – žádné hry.