pondělí 16. září 2024

Olomouc s Baníkem remizovala, v Karviné gól diváci neviděli

Dvougólový Kliment se Šínem rozhodli o remíze. Karviná převahu nad Duklou nezúročila.

Sigma brala s Baníkem bod

Zdroj: SK Sigma Olomouc/Petr Kotal

• Sigma brala s Baníkem bod
  • Zdroj: SK Sigma Olomouc/Petr Kotal

V Olomouci válel Klimentem se Šínem

Sigma Olomouc v sedmém kole Chance Ligy přivítala na svém stadionu ostravský Baník. V atraktivním zápase viděli fanoušci hned čtyři góly. Do statistik se ale zapsali jen dva střelci.

Domácí fotbalisté se dostali do vedení ve 34. minutě po rychlé kombinaci. Jan Kliment přesnou střelou otevřel skóre zápasu. Baník stihl do konce prvního poločasu vyrovnat. Matěj Šín uklidil míč hlavičkou do sítě. Góly padaly i ve druhé půli. Tentokrát se jako první trefili hosté a opět u toho byl Matěj Šín. Ewerton si se Šínem vyměnil balon a dvacetiletý český záložník se radoval v utkání podruhé.

V 84. minutě došlo ke kontaktu domácího Zorvana s Frydrychem, který fotbalistu Sigmy podrazil. K nařízené penaltě se postavil Jan Kliment a vsítil vyrovnávací branku. Sigma remizovala doma s Baníkem 2:2.

SK Sigma Olomouc – FC Baník Ostrava 2:2 (1:1)

Branky: 34. Kliment (Zorvan), 85. Kliment (pen.) – 42. Šín (J. Juroška), 50. Šín (Ewerton)

Karviná doma ještě nevyhrála

Fotbalisté Karviné na domácím hřišti ještě nezvítězili. Tento nelichotivý fakt chtěli zvrátit proti Dukle.

Na Městském stadionu toho fanoušci v první půli příliš neviděli. Karvínští byli sice nebezpečnější, ale do žádné gólové šance se nedostali. Do kabin se šlo za stavu 0:0. Hosté se ve druhém poločase téměř jen bránili, ale vytoužený gól domácích nepřišel. V utkání branka nepadla a týmy si nadělily po jednom bodě.

MFK Karviná – FK Dukla Praha 0:0