pondělí 1. července 2024

Odvrácený mečbol. Basketbalisté Dallasu smetli Celtics a snížili stav série na 1:3

Výhru domácích řídil Luca Dončič, který už nemusel ani nastoupit do závěrečné čtvrtiny

• Nevzdáváme se. Luca Dončič v klasické poloze. Ve čtvrtém zápase finále přispěl 29 body a dovedl Dallas k první výhře.

Boston nevyužil první mečbol, v Texasu nestačil na Dončiče a spol. Maverics deklasovali soupeře rozdílem třídy 122:84 a upravili stav finálové série na 1:3. Hlavním tahounem Dallasu byl znovu Luca Dončič. Slovinská hvězda se mohla díky velkému náskoku v závěru šetřit, přitom nastřílela 29 bodů.

Domácí odskočili již v první čtvrtině o 13 bodů, ve druhé části náskok zdvojnásobili na 61:35. Boston trápil horší doskok a střelba, zatímco Dončič měl už o půli ve statistikách 25 bodů.

Texasané definitivně rozhodli ve třetí čtvrtině, kdy posunuli rozdíl na 38 bodů (90:52). Propastný náskok ještě narostl v posledním dějství na 48 bodů (115:67), hosté potom přece jen upravili skóre. „Příprava neznamená úspěch. Měli jsme skvělý střelecký trénink, skvělé video, skvělý proces. A soupeř nás přehrál," suše poznamenal po drtivé prohře kouč Bostonu Joe Mazzulla.

Celtics si tak na rekordní 18. titul v historii musí počkat. Další možnost budou mít v úterý ráno 18. června, kdy hostí finálového soupeře na vlastní palubovce.

NBA play-off, finále, 4. zápas: Dallas Mavericks – Boston Celtics 122:84, stav série 1:3