pátek 18. října 2024

Odplata za ligovou potupu. Plzeň přetlačila Chrudim v poháru

Plzeňští futsalisté vyřadili ve čtvrtfinále poháru největšího konkurenta 4:3

Zdroj: profimedia

• Takhle se radovali futsalisté Plzně, když získali v květnu poslední titul po vítězství nad Chrudimí. Teď stejného soupeře porazili ve čtvrtfinále domácího poháru.
  • Zdroj: profimedia

Futsalisté plzeňského Interobalu udělali velký krok k zisku domácího poháru. Ve čtvrtfinále této soutěže porazili ve strhujícím duelu Chrudim 4:3 a jsou jen dvě výhry od obhajoby. Úřadující mistři ligy tak navíc odčinili nepříjemnou porážku od největšího konkurenta ze začátku letošní sezony. Ve druhém kole ligy doma totiž prohráli s Chrudimí vysoko 2:8.

Pohárový zápas plný obratů na domácí palubovce ale zvládli mnohem lépe. I bez opor Vnuka a Vitinha byli od začátku aktivnější a už v 1. minutě se ujali vedení díky Künstnerovi. Hosté brzy srovnali, Plzeň však svůj tlak proměnila v samotném závěru poločasu znovu ve vedení. Jenže Chrudim díky Koudelkovi na začátku druhé půle rychle srovnala a v 31. minutě šla dokonce do vedení. Naštěstí pro Interobal za dvě minuty srovnal Křivánek a v 35. minutě překlopil zápas na domácí stranu Holý.

Plzeň čeká v semifinále pražská Slavia, druhou dvojici utvoří Helas Brno s vítězem duelu Atraps Brno - Liberec.