čtvrtek 19. září 2024

Odložené čtvrtfinále Švíkové, bronzová bitva Macháče. Co nabídne sobota?

O první medaili se včera srdnatým výkonem postarali čeští kordisté, kdy v souboji o bronz porazili domácí favority. Skvěle na ně navázali Macháč se Siniakovou, kteří získali ve smíšené čtyřhře zlato. Snad na ně dnes čeští sportovci navážou.

Závod Kateřiny Švíkové byl kvůli nepříznivému počasí odložen.

• Závod Kateřiny Švíkové byl kvůli nepříznivému počasí odložen.

Včera se rýsovala naděje na medaili pro českou jachtařku Kateřinu Švíkovou, která v Marseille nenastoupila k jízdě ve windsurfingu. Čtvrtfinálový závod byl nejdříve odsouván, nakonec ho pořadatelé kvůli nepříznivému počasí odložili na dnešek. Stihly se odjet jen finálové závody ve třídě 49er, kde triumfovali Španělé. V ženském závodě braly zlato reprezentantky Nizozemska.

Po včerejší zlaté smíšené čtyřhře má Tomáš Macháč šanci získat další medaili. Dnes nastoupí se svým parťákem Adamem Pavláskem k boji o bronz. Cestu jim zkříží Američané Taylor Fritz a Tommy Paul. Dnes také sehrají finále ženské singlistky Qinwen Zhengová z Číny a Chorvatka Donna Vekičová.

Do finálových okruhů vyrazí silniční cyklisté včetně jediného českého zástupce Mathiase Vacka dnes v 11 hodin. Večer nám nabídne finále v atletické disciplíně, hod koulí. Tam z druhého místa v kvalifikaci postoupil Tomáš Staněk. Chvíli po něm bude startovat česká střela z Nového Jičína Karolína Maňasová v semifinále běhu na 100 metrů.