Od stadionového rocku až ke country. Cyndi Lauper slaví sedmdesátku.

Americká zpěvačka zažila vrchol slávy v osmdesátých letech. Dnes, ve chvíli kdy slaví sedmdesátiny, hraje jinou hudbu, ale i ta jí vrátila hitparádová umístění.

Cyndi Lauper

Cyndi Lauper je známou bojovnicí za lidská práva
Zdroj: Wikimedia Commons

  • Cyndi Lauper je známou bojovnicí za lidská práva
  • Zdroj: Wikimedia Commons

V polovině osmdesátých let, kdy americká zpěvačka Cyndi Lauper vydala debutovou desku She´s So Unusual, byla rázem synonymem stadionového pop rocku, takového jaký byl v té době v kurzu. Třešničku na dortu albu tenkrát dodala skutečnost, že se o instrumentální stránku postarali členové kapely The Hooters a fakt, že se alba prodalo jen v Americe šest milionu kusů. Takový výsledek se sice Cyndi Lauper už zopakovat nepodařilo, přesto platinové, tedy milionové mety, padaly ještě do konce osmdesátých let.

Devadesátá léta ale vše změnila, stejně jako se Cyndi Lauper pokusila o korekci vlastního stylu. Svůj pohled upřela směrem k soulu, alternativnímu rocku, taneční hudbě a nakonec i jazzu, což jí však kýžený komerční úspěch už nepřineslo. Druhý vrchol přece jen přišel, ale až v novém tisíciletí, kdy se Cyndi začala zapojovat do boje za práva homosexuálů. Sběhla totiž k nejklasičtější americké hudbě, tedy k blues na desce Memphis Blues a ke country na poslední albu Detour. To vyšlo v roce 2016 a od té doby se zpěvačka nemá k tomu, aby na něj navázala.

Autor: Jan Skala

Související

Peter-Gabriel-2011I2
Hudba Výročí

Peter Gabriel slaví pětasedmdesátiny. Do důchodu se však ještě nechystá

Milan_Lasica_2015_2
Film a TV

Lasica byl tváří slovenské kultury. Jeho skon na jevišti byl proto symbolický

466124727_8969295173122055_8910425846730422943_n
Hudba

Vlasák slaví narozeniny ve stínů otazníků kolem Citronu i Limetallu

20240425151536
Domácí

Zázračný brankář, zlatý chlapec z Nagana a rusobijec. To vše je Dominik Hašek