pondělí 16. září 2024

Oceláři vystoupili do Ligy mistrů výhrou

Hokejisté Třince porazili švýcarského vicemistra Lausanne 2:1 po prodloužení. O výhře rozhodl Kurovský.

Třinecký gólman Marek Mazanec

• Třinecký gólman Marek Mazanec

Oceláři se na úvod Ligy mistrů představili na ledě soupeře. Do třinecké branky se postavil Marek Mazanec. Do zápasu naopak nenastoupili zranění Růžička, Nestrašil, Jeřábek a Cienciala.

První třetina nenabídla mnoho gólových příležitostí. Největší šanci si v 6. minutě vytvořil domácí hráč Riata, kterého ale Mazanec dokázal zneškodnit. Oceláři se nemohli dostat k pořádně střele. Změna přišla v 16. minutě, když v přečíslení tři na dva vystřelil Hrehorčák. Jeho střela ale minula branku.

Ve druhé třetině se stupňoval tlak domácích, který vyústil v gól v závěru druhého dějství. Ve 40. minutě Théo Rochettte i s trochou štěstí prostrčil kotouč mezi Mazancovy betony. Lausanne vedlo o gól.

Třinec odpověděl hned po přestávce. V 41. minutě se po výborně sehraném brejku prosadil Libor Hudáček. Vyrovnaný stav vydržel až do konce utkání. O výhře rozhodlo až prodloužení, které trvalo pouhých 44 vteřin. Daniel Kurovský tečoval střelecký pokus Daňa a Oceláři se radovali z bonusového bodu. Velkou oporou týmu byl gólman Marek Mazanec, který si připsal 38 zákroků.

Zdroj: hcocelari.cz