čtvrtek 19. září 2024

Oceláři vyhráli první utkání s Motorem

Třinečtí hokejisté zvítězili v prvním čtvrtfinálovém zápase s Motorem 2:0 a ujali se vedení v sérii.

Třinec vede v sérii nad Motorem

Zdroj: Lukáš Filipec / hcocelari.cz

• Třinec vede v sérii nad Motorem
  • Zdroj: Lukáš Filipec / hcocelari.cz

Třinečtí hokejisté měli na domácím kluzišti v první třetině střeleckou převahu. Koncovka jim ale pokulhávala. Velkou šanci zahodil ve 12. minutě Daniel Voženílek, který jel sám na Hrachovinu. Českobudějovický gólman ale chytil puk do lapačky. První třetina skončila bez branek.

Podobně na tom byla i druhá dvacetiminutovka. Oba týmy si vytvořily zajímavé šance, ale ani po čtyřiceti minutách Werk arena gól neviděla.

Ve 44. minutě se fanoušci hokeje konečně dočkali gólu. Růžička poslal kotouč křižně na druhou stranu na Nedomlela, který vystřelil na Hrachovinu a oslavil první gól v třineckém dresu. Hra se vyostřila a Motor se snažil o vyrovnání. V závěru utkání si trenéři Motoru vzali oddechový čas a poslali šest hráčů na led. Gólman Hrachovina zůstal na střídačce. Hosté si vytvořili velký tlak, kotouč byl v brankovišti a několik hráčů včetně brankáře Mazance jej zalehlo. Rozhodčí situaci zhlédli, ale o gól nešlo.

Andrej Nestrašil vzápětí poslal puk do prázdné branky a rozhodl o výhře Třince. Oceláři si v sérii připsali první bod.

„Minulé dny nám ostatní týmy ukázaly, jak vyrovnané čtvrtfinálové série jsou. Rozhoduje zpravidla jeden gól, také dnešní zápas takhle vyrovnaný byl. Měli jsme asi více šancí, kdy jsme mohli skórovat, ale jsem rád, že jsme podali výborný kolektivní výkon podpořený všemi hráči. To je dobrá zpráva, takhle chceme v play off pokračovat,“ okomentoval utkání pro klubový web trenér Třince Zdeněk Moták.

HC OCELÁŘI TŘINEC – BANES MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 44. Nedomlel (M. Růžička), 60. Nestrašil (Voženílek)

Zdroj: hcocelari.cz