Obhájce titulu začal finálovou sérii vítězně

Střet pravidelných účastníků finále nabídl obrat ve skóre i modrou kartu

Radost. Plzeň zvládla první duel finálové série.

• Radost. Plzeň zvládla první duel finálové série.

Talent tým Plzeňského kraje nezastavila ani dlouhá přestávka. Plzeňané profrčeli vyřazovací částí s Frýdkem – Místkem a Kopřivnicí v nejkratší možné době a tak, i díky reprezentační přestávce, nastoupili do úvodní pasáže finálové série po více než třech týdnech. Zvládli to, Karvinou na domácí palubovce přehráli 30:25 a vedou 1:0 na zápasy.

Duel nejlepších českých celků posledních let nabídl dlouho vyrovnanou a velmi tvrdou podívanou.

Baník prohrával zkraje o dvě branky, pak ale zabral a ještě v 18. minutě po trefě Užeka vedl 12:10. „V ten moment se asi zápas lámal. Udělali jsme pár chyb v obraně, něco jsme zase neproměnili,“ litoval karvinský pivot. Plzeň následně průběh přetočila na svoji stranu, v poločase vedla o tři góly.

Ve druhé půli už domácí zádrhel nepřipustili. Postupně odskočili na pětibrankový rozdíl a ten udrželi až do konce. Výraznou zásluhu na prvním triumfu obhájců titulu měl střídající gólman Šmíd, který lapil soupeři kromě jiného i čtyři sedmimetrové hody.

V drsném střetu se rozdávaly červené i modré karty. Červenou vyfasoval domácí Kaplan, ve druhé části karvinský Franc. V závěru viděl Stehlík za svůj zákrok červenou i modrou kartu zároveň. Proviněním plzeňské spojky se tak bude ještě zabývat disciplinární komise.

Série, hraná na tři vítězství, pokračuje v sobotu 18. května v Karviné.

Finále, 1. zápas: Talent tým Plzeňského kraje – Baník Karviná 30:25 (18:15)