O elektromobily není zájem. Na maličkém trhu začíná prohrávat tuzemská Škoda

Tesla má za srpen prvenství v prodeji elektromobilů. V porovnání s prodejem aut se spalovacími motory jsou ale její výsledky mizivé.

tesla-tesla-model-x-charging-supercharger-preview

Z elektromobilů je nyní největší zájem o Tesly.
Zdroj: HippoPX

  • Z elektromobilů je nyní největší zájem o Tesly.
  • Zdroj: HippoPX

Díky agresivní reklamní kampani se má první místo ohledně prodaných elektromobilů v České republice automobilka Tesla. Je to ale spíše takové Pyrrhovo vítězství. K prvnímu místu totiž Tesle stačilo v srpnu prodat pouhých 1 034 kusů svých exemplářů. Z pozice nejprodávanějšího elektromobilu ale Tesla sesadila tuzemskou Škodovku, ta elektroaut prodala 755. Třetí pozici obsadil Volkswagen se 438 elektromobily.

Pokud bychom se podívali ale na absolutní čísla, zjistíme, že v celkovém počtu prodaných vozů se podíl elektromobilů pohybuje pouze kolem tří procent. Podle statistik, které vydal Svaz dovozců automobilů, se u nás v srpnu nově registrovalo bezmála 19 tisíc vozidel. Jednoznačně nejprodávanější se 66 procenty jsou benzinové vozy. Na druhém místě jsou s velkým odstupem auta naftová s více než 25 procenty.

Pokud jde o konkrétní typy, oběma nejprodávanějším kategoriím vévodí tuzemská Škoda, nejprodávanější je její model Octavia, před druhou Fabií a třetím Kamiqem. Čtvrté místo získala Škoda Scala a na páté pozici je Karoq. Teprve šesté nejprodávanější auto pochází ze zahraničí a je jím Hyundai i30.

Autor: Jan Skala

Související

elektromobil
Domácí Zajímavosti

Většina Čechů je proti ukončení prodeje spalovacích aut do roku 2035

366822039_676106987889344_2033013396307826584_n
Domácí

Hyundai začal v Nošovicích vyrábět novou Konu Electric

Superb
Ekonomika

Žádný elektromotor. Nový Superb bude jezdit na benzin nebo na naftu

Auto se speciální poznávací značkou EL určené nízkoemisním autům, především elektrickým a vodíkovým vozidlům.
Domácí Elektromobilita

Majitelé elektromobilů mohou v Plzni parkovat zdarma až do roku 2025