Martin Kříž dal 14 bodů.
Zdroj: nymburk.basketball

• Martin Kříž dal 14 bodů.
  • Zdroj: nymburk.basketball

Druhý prosinec je po celém světě dnem basketbalu. V Česku si ho maximálně vychutnává Nymburk, jenž v lize porazil USK Praha 108:60. Lídr tabulky tak týmu z hlavního města vrátil zářijovou porážku.

„I s úroky,“ podotkl nejlepší střelec utkání Ondřej Sehnal, který dal v dresu vítězů 16 bodů. Jedním dechem dodal: „Ale nebylo to o tom, že bychom jim chtěli něco oplácet.“

Nymburský trenér Francesco Tabellini cítil, že první poločas v podání jeho svěřenců ještě nebyl hlavně v defenzivě dostatečně uvolněný. „Byli jsme trochu nervózní, ale ve druhé půli jsme měli velmi dobré pasáže v útoku i v obraně,“ řekl.

Fanoušky obou mužstev i nestranné pozorovatele zaujalo 29 ztrát míče na straně USK. Jde o sezónní rekord ligy. „Je to strašně moc. V útoku jsme nenašli rytmus, všechny střely byly hrozně na sílu,“ pravil Marcel Bátovský, autor pěti bodů.

Kouč Frank Kuhn konstatoval: „Nenašli jsme recept na intenzitu Nymburka.“

Autor: Jakub Holý