sobota 5. října 2024

Nymburk potvrdil roli favorita, ve finále vede 2:0 na zápasy

Středočeši druhý zápas kontrolovali, vyhráli o 22 bodů. Série se stěhuje do Ústí

basket finále nymburk441491492_18433955707031487_1740951413458033614_n

Nymburk to (zatím) zvládl.
Zdroj: facebook

• Nymburk to (zatím) zvládl.
  • Zdroj: facebook

Zatímco vstupní duel série byl nervák až do prodloužení, druhý domácí zápas si favorit ohlídal hned od začátku.

Nymburk šel hned v úvodu do trháku 11:2, Sluneta díky trojkám Nábělka korigovala, ve druhé čtvrtině se dostala dokonce k vyrovnání na 33:33. Jenže domácí znovu odskočili, v poločase vedli o osm bodů.

Definitivní zlom přišel ve třetí čtvrtině, Nymburk ji vyhrál 26:11 a do závěrečné periody šel s pohodlným náskokem 23 bodů. A ten už si zkušeně pohlídal.

„Nymburk hrál s větší energií. Zejména to bylo vidět ve druhém poločase, kdy nám docházely síly,“ zhodnotil druhý zápas trenér poražených Jan Šotnar.

Série se nyní stěhuje do Ústí, třetí zápas na palubovce Slunety je na programu v neděli 26. května od 18 hodin.

A favorit si je dobře vědom, že finále ještě není rozhodnuté. „Oni jsou doma extrémně dobří. My tam ještě nevyhráli a všichni si musíme být vědomi, jak důležitý to bude zápas,“ varuje nymburský trenér Francesco Tabellini.