neděle 29. září 2024

Nugent-Hopkins dvakrát skóroval a přiblížil Edmonton k postupu do finále

Ryan Nugent-Hopkins dvěma góly zařídil výhru Edmontonu nad Dallasem 3:1. Oilers stačí k postupu do finále už jen jedna výhra.

Ryan Nugent-Hopkins slaví se spoluhráči vstřelený gól

• Ryan Nugent-Hopkins slaví se spoluhráči vstřelený gól

V úvodu utkání měli větší příležitosti ke skórování hráči Dallasu. Jako první se ale prosadil Edmonton a hlavní postava celého utkání Ryan Nugent-Hopkins. V 15. minutě poslal kanadský hokejista odražený puk bekhendem za Oettingerova záda během přesilové hry. Podruhé se Nugent-Hopkins prosadil opět při hře pět na čtyři, tentokrát střelou zápěstím.

Když Philip Broberg zvyšoval ve 26. minutě jedovkou od modré čáry již na 3:0, bylo o vítězi rozhodnuto. Dallas dokázal vstřelit gól až v 55. minutě díky teči Wyatta Johnstona.

Oilers vedou v sérii 3:2. K postupu do finále Stanley Cupu jim stačí vyhrát nedělní domácí utkání.

„Diváci budou určitě bouřit. Budou hlasití a nadšení,“ řekl Nugent-Hopkins. „Pro nás je to o tom, abychom ovládli emoce, hráli v rámci svých možností a věřili, že naše hra je dost dobrá na to, abychom to zvládli, “ okomentoval nadcházející duel Ryan Nugent-Hopkins.

DALLAS STARS – EDMONTON OILERS 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 55. W. Johnston (Harley, Stankoven) – 15. Nugent-Hopkins (Bouchard, McDavid), 22. Nugent-Hopkins (Draisaitl, Bouchard), 26. Broberg (Henrique, E. Kane)

Zdroj: nhl.com