pondělí 23. června 2025

Nový podvod: Chtějí hlas v taneční soutěži, získali už statisíce

Jen v Moravskoslezském kraji už přišly dvě desítky lidí dohromady o 530 tisíc korun. Podvod řeší i policisté v dalších krajích.

foto3_podvod_hlasování

Podvodná stránka s hlasováním.
Zdroj: Policie ČR

  • Podvodná stránka s hlasováním.
  • Zdroj: Policie ČR

Začíná to hlasováním v taneční soutěži a končí účty lehčími o desetitisíce korun. Na WhatsApp v mobilu přijde od neznámé osoby žádost o hlasování v taneční soutěži a odkaz na web. Zpravidla jde o taneční soutěž, ale varianty můžou být časem i jiné. Jakmile oběť na hlasování klikne, získá útočník přistup k účtu a začne odesílat zprávy kontaktům v mobilu. Jedná se o žádosti o půjčku s příslibem brzkého vrácení peněz a uvedením čísla účtu. Nic netušící lidé v domnění, že je oslovil jejich známý, peníze pošlou.

"Mezi podvedenými za posledních pár dnů je například 47letý muž z Rýmařovska na Bruntálsku. Do aplikace v mobilu mu přišla zpráva od kamaráda se žádostí o půjčku více než 30 tisíc korun. Protože je poškozený se známým v pravidelném kontaktu, bez okolků peníze zaslal na účet uvedený ve zprávě. Za nějakou dobu ho kontaktoval známý s tím, že je obětí podvodu, nepomohl ani telefonát do banky se žádostí o zablokování platby, která byla z účtu odeslaná. Policisty kontaktoval také 68letý muž z Třinecka. Scénář podvedení je naprosto shodný. Také on v domnění, že o půjčku přes mobilní aplikaci žádá známý, z jehož mobilu prosba přišla, bez váhání zaslal neznámému pachateli asi 30 tisíc," popsala
policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Související

mobil
Krimi

Falešná dcera vylákala z důvěřivých rodičů desítky tisíc

kryptoměny
Krimi

Investice, která bolela. Muž přišel na internetu o 650 tisíc

obrazek1.png
Domácí

Podvodníci slibují vysoké zisky jménem společnosti ČEZ

foto I
Domácí

Falešní zubaři ordinovali v Havlíčkově Brodu, zákroky se učili na internetu