čtvrtek 12. září 2024

Nosková i Siniaková mají dvě výhry v řadě, obě postoupily do čtvrtfinále

Obě české tenistky v generálce na US Open znovu uspěly. Nosková vyhrála ve dvou setech, Siniaková opět otáčela zápas

Linda Nosková potřebovala i ve druhém kole v Monterrey jen dva sety na postup

• Linda Nosková potřebovala i ve druhém kole v Monterrey jen dva sety na postup

Příprava na US Open jim jde dobře, každá z českých tenistek ale k vítězství dochází trochu jinak. Linda Nosková na pětistovce v Monterrey zvládla i druhý duel na turnaji bez ztráty setu. Devatenáctiletá hráčka v Mexiku oplatila Číňance Xiye Wang porážku z olympiády a po výhře 6:4, 7:6 zamířila do čtvrtfinále. V něm se utká s Ukrajinkou Elinou Svitolinovou.

Kateřina Siniaková na to jde trochu jinak. Stejně jako Nosková přerušila nepříjemnou třízápasovou sérii porážek a v Clevelendu (WTA 250) vyhrála druhý duel po sobě, ale pokaždé byla na pokraji propasti.

I ve druhém kole porazila soupeřku až v rozhodujícím setu v tiebreaku. Tentokrát nemusela odvracet mečboly, ale s 80. hráčkou žebříčku Bouzasovou prohrávala 3:5 ve třetí sadě a několikrát byla pouhé dva míčky od konce. Nakonec ale Španělku udolala ve zkrácené hře a ve čtvrtfinále si tak zahraje s Peyton Stearnsovou.