Noční můra Chorvatů. Španělé zaslouženě vyhráli 3:0

Kanonáda španělských projektilů z prvního poločasu rozhodla, souboj velikánů skončil chorvatským debaklem.

Chorvaté na Španěly nestčili.

• Chorvaté na Španěly nestčili.

Takhle si hráči Chorvatska vstup do šampionátu určitě nepředstavovali. Španělští reprezentanti pod vedením de la Fuenteho upustili od tiki-taka, přímočařejší hra jim přinesla ovoce. Z dnešního klání si odnáší tři důležité body.

Tlak v prvním poločase se Španělům vyplatil. Po vyhraném souboji na obranné polovině vyslal Fabian Ruizprůnikovou přihrávkou Álvaro Moratu do sprintu. Toho už nedokázal nikdo zachytit a španělský kanonýr se mohl radovat z 36. branky v reprezentačním dresu. Španělsko vede 1:0.

Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat. Po necelých třech minutách inkasoval Dominik Livakovič další branku. Hráč pařížského velkoklubu Fabian Ruiz, který si před chvíli připsal asistenci, přidal i branku. Prokličkoval se do pokutového území a vyslal mezi nohama bránícího Šutalamíč do sítě Chorvatů, 2:0.

Po obdržených gólech se reprezentanti v kostkovaných dresech probudili a vytvořili si několik velkých šancí, proměnit je se jim však nepovedlo. Naopak v nastaveném časese po rozehraném rohovém kopu dokázal prosadit Dani Carvajal. Krásný centr mu na kopačku vyslal teprve 16letý talent Lamine Yamal.

Po prvním poločase vede Španělsko nad Chorvatskem 3:0.

Po chybě brankáře Unai Simóna fauloval v pokutovém území Rodri, za zákrok vyfasoval žlutou kartu. V 80. minutě se k pokutovému kopu postavil Petkovič, penaltu však neproměnil. Simón se skvělým zákrokem vykoupil. Petkovičovi se podařilo poslat míč za záda španělského gólmana z dorážky, gól však nebyl po zásahu VARu uznán z důvodu brzkého vniknutí hráčů Chorvatska do pokutového území.

V druhém poločase zůstal stav zápasu nezměněný. Španělé odchází se skalpem Chorvatů.

Euro 2024, skupina B: Španělsko – Chorvatsko 3:0 (3:0). Branky: 29. Morata, 32. Ruiz, 45.+2 Carvajal

První sobotní zápas ovládli Švýcaři. Nad Maďarskem zvítězili 3:1.

Autor: Ondřej Sutnar