pátek 20. září 2024

Neuvěřitelné! Duplantis překonal vlastní světový rekord

Tyčkař Armand Duplantis to opět dokázal. V olympijském finále překonal vlastní světový rekord. Jeho nová hodnota je 625 centimetrů.

Armand Duplantis po překonání světového rekordu

• Armand Duplantis po překonání světového rekordu

O zlaté medaili bylo před závodem vlastně již rozhodnuto. Švéd Armand Duplantis je ve skoku o tyči nepřekonatelný. Čtyřiadvacetiletý atlet je fenomén, nejen že obhájil zlatou olympijskou medaili, on ji navíc získal ve světovém rekordu.

Duplantis překonal na první pokus 570, 585, 595 i 600 centimetrů. Všechny skoky zvládl přeskočit s obrovskou rezervou. Švéd mohl slavit už olympijské zlato, druhý Američan Kendricks skončil na 595 centimetrech, mladý Švéd ale neměl dost. Rozehřál se na 610 centimetrech a pak řekl rozhodčím o výšku 625 centimetrů, která by znamenala překonání vlastního světového rekordu.

Dvojnásobný mistr světa a trojnásobný evropský šampion za skvělého povzbuzování celého stadionu se rozběhl k poslednímu pokusu a byl úspěšný, laťka zůstala na místě. Duplantis celý nadšený běžel k přítelkyni Desiré a rodičům, aby oslavil světový rekord se svými nejbližšími. Nezapomněl ani na své fanoušky, pro které oběhl čestné kolečko.