Nepříliš bystří Malajci se pokusili v kufrech propašovat úhoře za deset milionůKufry byly naplněné plastovými sáčky s vodou a plůdkem a putovat měly přes Katar a Vietnam do Malajsie. Na tamním černém trhu by měla taková zásilka hodnotu asi 400 tisíc eur, tedy téměř deset milionů korun. V Asii v posledních letech prudce stoupá poptávka po úhořím mase, které má delikátní chuť a také údajné afrodiziakální účinky. Japoncům má zase úhoří maso přinášet štěstí a plodnost.Kriticky ohrožení úhoři za miliardy eur se každoročně pašují z Evropy směrem na východ. Jedná se o nejpašovanějšího živočicha vůbec. Podle Ueropolu se každoročně pašuje z Evropské unie asi sto tun úhořího potěru, to odpovídá asi 350 milionům ryb.Pašeráci skončili v cele a hrozí jim až pět let vězení.st mužů z Malajsie, osmnáct naprosto stejných kufrů a v nich naprosto totožný obsah – pašeráci, kteří chtěli přes bruselské letiště propašovat dvě stě kilogramů úhořího plůdku, byli tak nápadní, že nemohli ani skončit jinde než v cele. .
Kufry byly naplněné plastovými sáčky s vodou a plůdkem a putovat měly přes Katar a Vietnam do Malajsie. Na tamním černém trhu by měla taková zásilka hodnotu asi 400 tisíc eur, tedy téměř deset milionů korun.
V Asii v posledních letech prudce stoupá poptávka po úhořím mase, které má delikátní chuť a také údajné afrodiziakální účinky. Japoncům má zase úhoří maso přinášet štěstí a plodnost.
Kriticky ohrožení úhoři za miliardy eur se každoročně pašují z Evropy směrem na východ. Jedná se o nejpašovanějšího živočicha vůbec. Podle Europolu se každoročně pašuje z Evropské unie do Asie asi sto tun úhořího potěru, to odpovídá asi 350 milionům ryb.
Pašeráci skončili v cele a hrozí jim až pět let vězení.