čtvrtek 18. července 2024

Německo s obavami sleduje předpověď počasí. Zemi hrozí další záplavy

Přestože němečtí meteorologové nepředpokládají takové srážkové úhrny jako o minulém víkendu, k vylití řek postačí i méně vydatné deště. A ty o víkendu, zejména do Bavorska, přijdou.

storm-rain-clouds-clouds-ed0735-1024

Němci s hrůzou hledí k obloze. Očekávají se další vydatné srážky.
Zdroj: Picryl

  • Němci s hrůzou hledí k obloze. Očekávají se další vydatné srážky.
  • Zdroj: Picryl

Část Německa se ještě nevzpamatovala z víkendové velké vody, ta postihla zejména Bavorsko, které dokonce vyhlásilo stav katastrofy, a už znovu s obavami hledí na oblohu, Předpověď počasí totiž nevěstí nic dobrého a pro nadcházející dny předpovídá znovu vydatné deště. Zase by nejvíce postižnou oblastí mělo být jižní Bavorsko, kde se ještě toky nevrátily k běžnému stavu.

Přestože meteorologové nemluví o tom, že by tentokrát mělo dojít k tak silným dešťům, můžou i ty slabší představovat velké nebezpečí právě kvůli stále ještě rozvodněným řekám. K rozlití z koryt teď stačí i průměrné srážky kvůli silnému nasycení půdy vodou. Jednoduše pak může dojít k sesuvům. Bouřky by Německo měly zasáhnout dnes i během nadcházejícího víkendu.

Nejpostiženější oblasti mohou počítat se státní podporou. Tu už oznámil kancléř Olaf Scholz, který chce o její konkrétní podobě jednat se zástupci zasažených spolkových zemí

Autor: Jan Skala

Související

GSm4-q_XYAASw8R
Zahraniční

Úřady zakázaly časopis Compact. Cesta k novému fašismu, tvrdí šéfredaktor

blesky
Domácí Počasí

Na Ostravsku hrozí silné bouřky

slunečno
Domácí Počasí

Meteorologové upravili výstrahu. Moravu sežehnou vedra i v úterý

profimedia-0670601556
Domácí

České toky se zklidňují. Nežárka a Kamenice jsou pod kontrolou