pátek 28. června 2024

Němci si poradili s Maďary a jsou v osmifinále Eura

Fotbalisté Německa porazili výběr Maďarska 2:0 a jsou první týmem, který má na mistrovství Evropy jistý postup do play off.

Leroy Sane, Jonathan Tah a Deniz Undav slaví výhru.

• Leroy Sane, Jonathan Tah a Deniz Undav slaví výhru.

Domácí Německo odehrálo na evropském šampionátu svůj druhý zápas. Proti Maďarsku potvrdili Němci roli favorita a výhrou 2:0 si jako první tým zajistili postup do osmifinále turnaje.

Navzdory papírovým předpokladům předváděli Maďaři v první půli bojovný výkon. Nicméně ve 22. minutě jejich nadšení zchladil Jamal Musiala, který využil zmatku na hranici malého vápna a s odrazem od břevna poslal míč do maďarské sítě.

Po změně stran fotbalisté Německa pokračovali v tlaku na svého soupeře, zatímco Maďaři vsázeli na ojedinělé úniky. Po jednom z nich hlavičkoval těsně nad Barnabás Varga. Na druhé straně se o chvíli později nemýlil kapitán Německa Maximilian Mittelstädt a rozradostnil většinu fanoušků na stadionu ve Stuttgartu podruhé.

Německo tak po výhře nad Skotskem přidalo další tři body a s předstihem si zajistilo postup ze skupiny A do osmifinále mistrovství Evropy. Maďarsko je naopak bez bodu a k získání alespoň teoretické šance na postup potřebuje v neděli 23. června bezpodmínečně porazit Skotsko. Ve stejný den Němci vyzvou Švýcary.

Německo - Švýcarsko 2:0 (1:0)

Branky: 22. Musiala (Gündoğan), 67. Gündoğan (Mittelstädt)

Karty: 27. Rüdiger (GER), 89. Mittelstädt (GER) – 23. Varga (HUN), 90+3. Csoboth (HUN), 90+3. Rossi (trenér) (HUN)

Držení míče: 64 % : 36 %.

Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 7:4. Rohy: 11:7. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:10.