Až tisíc metrů vysoká může být stavba, která bude kombinací bydlení, kanceláří a baterie. Podle energetické společnosti Energy Vault z Kalifornie a architektonické firmy SOM z New Yorku se bude jednat o obří gravitační sklad energie o kapacitě několika gigawatthodin, který bude napájet stavbu i sousední budovy. Technologie skladování energie bude založená na gravitaci. Mrakodrap bude využívat motor poháněný elektřinou ze sítě ke zvedání obřích bloků v okamžiku, kdy je poptávka po energii nízká. V případě vysoké poptávky se bloky spustí dolů a uvolní energii, která se přemění na elektřinu.
Vysoké budovy jsou specialitou SOM. Navrhl newyorské One World Trade Center, chicagskou Willis Tower, dříve známou jako Sears Tower, a nejvyšší mrakodrap světa, Burdž Chalífa v Dubaji, který je vysoký 828 metrů.
Gravitační skladování energie využívají už například přečerpávací vodní elektrárny. Turbíny čerpají mimo špičku vodu z níže posazené nádrže do té, která je výš. Když poptávka po energii vzroste, voda se uvolní a protéká turbínou vyrábějící elektřinu. Vyžaduje to ale kopcovitý terén a hodně prostoru. Mrakodrap s pohyblivými bloky by mohl problém vyřešit.
Společnost Energy Vault už dokončila projekt v Číně, který je podle ní prvním komerčním gravitačním systémem na světě bez přečerpávání vody. 150 metrů vysoká budova má skladovací kapacitu sto megawatthodin, vznikla jakop sklad energie a nemá prostor pro nájemníky.