čtvrtek 13. června 2024

Nejvíce Čechů důvěřuje Pavlovi. Následuje Babiš a Okamura

Podle průzkumu CVVM má nadpoloviční důvěru Čechů pouze prezident Petr Pavel.

Petr Pavel

Petr Pavel.
Zdroj: Facebook Petr Pavel

  • Petr Pavel.
  • Zdroj: Facebook Petr Pavel

Důvěra v české vrcholné politiky je podle aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) nízká. Jediný politik, který se může pochlubit nadpoloviční důvěrou respondentů, je současný prezident Petr Pavel, kterému důvěřuje 59 procent Čechů.

Následují tváře opozice, Andrej Babiš (44 %) a Tomio Okmarua (35 %). Na čtvrtém místě skončil předseda Pirátů a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš, kterému důvěřuje necelá třetina Čechů. Předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi důvěřuje 31 procent dotázaných. Zajímavostí u Vystrčila je fakt, že rovná čtvrtina respondentů uvedla, že Vystrčila nezná.

Premiér Petr Fiala má podle průzkumu CVVM důvěru jen 28 procent dotázaných. Oproti listopadu si pohoršil o šest procentuálních bodů. Důvěrou méně než deset procent se chlubí čtveřice politiků, současný ministr školství Mikuláš Bek, bývalý ministr školství Vladimír Balaš, ministr pro legislativu Michal Šalomoun a ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová. Nízká důvěra v tyto politiky je však způsobena primárně tím, že je většina lidí nezná. U všech čtyř více než 60 procent respondentů uvedlo, že je nezná.

Autor: Šimon Mitro
Zdroj: CVVM

Související

prof
Domácí

Pavel vyznamenal Čaputovou. Má stejný Řád bílého lva jako Fico a Alžběta II.

Sub-saharan-migrant-women
Zahraniční

Kritizovaný migrační pakt začíná platit. Naplno se projeví za dva roky

leopard2A7V-scaled
Domácí

Česká armáda nahradí sovětské tanky německými. Přijde to na 52 miliard

profimedia-0880965252
Domácí

Čaputová navštívila Česko naposledy jako prezidentka. Pavel ji přivítal na Hradě