Pražští deváťáci získali v průměru 61 bodů za matematiku a český jazyk. Přesto se na střední školu v prvním kole dostalo pouze 84 procent z nich. Naopak v Ústeckém kraji bylo přijato téměř 98 procent uchazečů, i když měli v průměru nejnižší počet bodů, a to 48.
Pražští uchazeči přijatí na maturitní obory měli průměrně 70 bodů, zatímco nepřijatí 48. V Ústeckém kraji přijatí dosáhli průměrných 48 bodů a nepřijatí o 16,5 bodu méně. Středočeští žáci získali v průměru 58 bodů, z toho přijatí 62 a nepřijatí 45. Na opačném konci žebříčku byli kromě Ústeckého také žáci z Karlovarského kraje s průměrnými 46,5 body.
V celém Česku bylo v prvním kole přijato 94 procent deváťáků. Přibližně 70 procent z více než 99 tisíc žáků se dostalo na školu, kterou upřednostňovali. Přijatí uchazeči do čtyřletých oborů získali v průměru 59 bodů z matematiky a češtiny, celkový průměr všech uchazečů byl 56 bodů.
Na pražské střední školy se hlásilo 9420 deváťáků, z nichž bylo přijato 7896. Mnoho žáků nebylo přijato kvůli omezené kapacitě škol, nikoli kvůli nesplnění podmínek. Na přijetí v Praze má vliv i vysoký počet uchazečů ze Středočeského kraje. Z celkového počtu přijatých mělo 58,6 procenta trvalé bydliště v Praze, dalších 22,6 procenta bylo z přilehlých okresů.
V Brně mělo trvalé bydliště 49,3 procenta přijatých uchazečů. Dalších 26,4 procenta bylo z okresu Brno-venkov a pět procent z okresu Vyškov. Ministerstvo školství uvedlo, že situace v Brně je podobná jako v Praze.