Největší hlodavec světa připomíná obří morče, nově bude k vidění v pražské zoo

sou velmi populární a dokonce se stávají domácími mazlíčky. Odchycená mláďata kapybar se totiž dají snadno ochočit a jsou velmi přítulná a mohou se naučit spoustu povelů podobně jako pes.

Foto_DSC00421_edit_export_2500px

ilustrační obrázek.
Zdroj: Oliver Le Que, Zoo Praha

  • ilustrační obrázek.
  • Zdroj: Oliver Le Que, Zoo Praha

V České republice zatím oficiálně žádná chovatelská stanice kapybar neexistuje, vyskytují se jen v zoologických zahradách.

Přestože kapybary můžou vážit až 80 kilogramů a dorůst do výšky v kohoutku přes půl metru, jsou to pořád ještě hlodavci. Od soboty budou nově k vidění v pražské zoo, kde budou žít ve výběhu s mravenečníky.

Motivací pro návrat k jejich chovu se stala mimo jiné ohromná popularita a zájem o ně ze strany veřejnosti. Ten vyplývá z existence řady videí na sociálních sítích, které kapybarám přinesly bezprecedentní oblibu.

Kapybary milují například Japonci tak moc, že vedle klasických kočičích kaváren tam vznikají i kavárna s kapybarami. Do jedné v Tokiu se zájemci dostanou až po několikahodinovém čekání před vchodem.

Kapybary mají soudkovité tělo, krátké nohy, hranolovitou hlavu a oči i uši postavené na jejím vrcholu. To jim usnadňuje pobyt ve vodě, ve které tráví hodně času, přičemž se i zdatně potápějí. Žijí ve skupinách na rozsáhlém území Jižní Ameriky od Panamy až po sever Argentiny.

Související

Foto 2_DSC06962_export
Ostatní

Hari dostane k narozeninám rozmixované ovoce v termitišti

Zoo Ostrava
Světové dny Fauna

Den milovníků zoo

kapybara-Hydrochoerus-hydrochaeris-27-3-2025-km (83)-upr-mini
Ostatní

Don Juan z plzeňské zoo se činil, zplodil dvě kapybařátka

Vizualizace_Arktida
Domácí

Tisícovka ledních medvídků i nové druhy: Pražská zoo zahajuje hlavní sezónu