čtvrtek 13. června 2024

Nejrychlejší připojení mají severské země. Česko je na tom lépe, než většina Evropy

Nejrychlejší internet v Evropě má Švédsko. Vůbec špatně si nevede ani Česko.

připojení

Ilustrační foto.
Zdroj: Rawpixel

  • Ilustrační foto.
  • Zdroj: Rawpixel

Společnost BusinessComparison využila data Googlu ohledně načítání jeho domovské stránky, aby porovnala rychlost připojení v jednotlivých evropských zemích. V rámci porovnání schází informace z některých balkánských států, Norska, Islandu, Moldavska, Běloruska a Ukrajiny.

Z výsledků vyplývá, že nejrychlejším připojením se chlubí severské země, rychlost načítání stránky na desktopech ve Švédsku činí pouze 3,74 vteřin. Na druhém místě se umístilo Finsko (3,84 vteřin), následované Lotyšském (4 vteřiny) a Litvou 4,14 vteřin).

Shodné a na Evropu nadprůměrné připojení máme se Slováky, shodných 4,38 vteřin. To je lepší výsledek než většina zbylých zemí včetně našich sousedů. Nejhůře se umístilo Bulharsko s 9,38 vteřinami a Rumunsko s 8,59 vteřinami.

Při pohledu na rychlost načítání na mobilních zařízeních opět vedlo Švédsko s průměrnou rychlostí 7,48 sekundy. Jedním z klíčových faktorů ovlivňujících rychlost načítání na mobilních zařízeních je rychlost použité sítě, která může být pomalejší než pevné širokopásmové připojení.

Rozdíly v rychlosti načítání mohou mít významný dopad na firmy. Čím déle trvá načítání stránky, tím je pravděpodobnější, že návštěvníci opustí webovou stránku, což ovlivňuje tzv. bounce rate (míra okamžitého opuštění – procento návštěvníků, kteří vstoupí na web a poté hned odejdou, pozn. red.) a procento potenciálních návštěvníků.

Autor: Šimon Mitro

Související

prof
Domácí

Pavel vyznamenal Čaputovou. Má stejný Řád bílého lva jako Fico a Alžběta II.

United_States_Secretary_of_Defense_Lloyd_Austin_hosts_Slovakia_Minister_of_Defence_Robert_Kaliňák_at_the_Pentagon_on_March_1,_2024_-_11
Zahraniční

Kaliňák žaluje svého předchůdce. Darování stíhaček byla vlastizrada, tvrdí

Slovenská dálnice D1.
Domácí

Odkazy na nákup dálničních známek do okolních zemí nabízí web eDalnice

profimedia-0880965252
Domácí

Čaputová navštívila Česko naposledy jako prezidentka. Pavel ji přivítal na Hradě