čtvrtek 21. listopadu 2024

Nejrychlejší připojení mají severské země. Česko je na tom lépe, než většina Evropy

Nejrychlejší internet v Evropě má Švédsko. Vůbec špatně si nevede ani Česko.

připojení

Ilustrační foto.
Zdroj: Rawpixel

  • Ilustrační foto.
  • Zdroj: Rawpixel

Společnost BusinessComparison využila data Googlu ohledně načítání jeho domovské stránky, aby porovnala rychlost připojení v jednotlivých evropských zemích. V rámci porovnání schází informace z některých balkánských států, Norska, Islandu, Moldavska, Běloruska a Ukrajiny.

Z výsledků vyplývá, že nejrychlejším připojením se chlubí severské země, rychlost načítání stránky na desktopech ve Švédsku činí pouze 3,74 vteřin. Na druhém místě se umístilo Finsko (3,84 vteřin), následované Lotyšském (4 vteřiny) a Litvou 4,14 vteřin).

Shodné a na Evropu nadprůměrné připojení máme se Slováky, shodných 4,38 vteřin. To je lepší výsledek než většina zbylých zemí včetně našich sousedů. Nejhůře se umístilo Bulharsko s 9,38 vteřinami a Rumunsko s 8,59 vteřinami.

Při pohledu na rychlost načítání na mobilních zařízeních opět vedlo Švédsko s průměrnou rychlostí 7,48 sekundy. Jedním z klíčových faktorů ovlivňujících rychlost načítání na mobilních zařízeních je rychlost použité sítě, která může být pomalejší než pevné širokopásmové připojení.

Rozdíly v rychlosti načítání mohou mít významný dopad na firmy. Čím déle trvá načítání stránky, tím je pravděpodobnější, že návštěvníci opustí webovou stránku, což ovlivňuje tzv. bounce rate (míra okamžitého opuštění – procento návštěvníků, kteří vstoupí na web a poté hned odejdou, pozn. red.) a procento potenciálních návštěvníků.

Autor: Šimon Mitro

Související

Google Chrome
Zahraniční Technologie

Americká vláda žádá, aby Google prodal Chrome

zasněžená silnice
Zahraniční Počasí

Sněžení a mrazivé teploty zasáhly střední Evropu

1280px-Building_of_Czech_TV
Domácí

Ať nedopadneme jako na Slovensku! Umělci a neziskovky posílají apel vládě

Soudní dvůr Evropské unie
Domácí

Česko a Polsko porušují unijní právo, tvrdí Soudní dvůr EU