Český statistický úřad vydal srovnání čtrnácti krajů České republiky. V několika bodech vládne Praha a to v průměrné hrubé měsíční mzdě (46 452 Kč), v používání internetu (86,9 % pražských domácností), v online nakupování (78,4 %), ve starobních důchodech (16 467 Kč), ale také v počtu trestných činů (27,7 trestných činů na 1000 obyvatel).
Naopak statistikou nejméně trestných činů se chlubí Zlínský kraj s pouze 8,4 trestnými činy na 1000 obyvatel. Zlínský kraj má zároveň jednu z nejstarších populací v republice, průměrný věk tam dosahuje hodnoty 43,6 let. Totožným číslem se oplývá i Karlovarský a Královéhradský kraj.
Průměrným věkem pod 42 let se může pochlubit pouze Středočeský kraj. Je to dáno tím, že spousta lidí míří z Prahy do klidnějších obcí ve Středočeském kraji, tento kraj má i největší počet obyvatel (přes 1,3 milionu) a o více než 100 tisíc přesáhuje Prahu. Nejméně obyvatel má dlouhodobě Karlovarský kraj (283 tisíc).
Nejvyšší naději na dožitá mají muži i ženy v hlavním městě. Pražáci se v průměru dožívají 77,09 let, zatímco Pražandy 82,35 let. Rozdíly v dožití jsou v Česku markantní, v Karlovarském, Ústeckém a Moravskoslezském kraji se muži dožijí o více než čtyři roky méně než v Praze. V těchto regionech se dožívají nižší věku i ženy, v průměru o tři roky méně než v Praze.
Karlovarský, Ústecký a Moravskoslezský kraj trápí i nejvyšší nezaměstnanost (5,7 %, 3,7 % 4,6 %). Ve všech ostatních regionech je nezaměstnanost pod tři procenta, v Jihočeském a Zlínském kraji je dokonce pod dvěma procenty.