Výše nájemného, cena energií, hodnota potravin jako plata vajec, litr olivového oleje, kávy v kavárně, nebo hygienické potřeby jako je šampon, cena oblečení a litru pohonné hmoty, hráli roli při stanovení nejdražšího a nejlevnějšího města pro život expaty.
Na prvním místě se umístila z celkového počtu 226 zkoumaných měst již třetí rok po sobě čínská metropole Hongkong. Cena jedné noci v hotelu zde v průměru vyjde na necelé tři tisíce korun. Měsíční nájemné jednopokojového bytu v centru města stojí něco přes padesát tisíc korun. Za krabičku cigaret kuřák zaplatí téměř tři sta korun, za kilogram hovězího masa přes 550 korun, litr mléka vyjde na 75 a litr benzínu na 70 korun.
Těsně v závěsu za Hongkongem se opět jako v loňském roce drží asijský Singapur. Další čtyři místa v pořadí obsadila švýcarská města Curych, Ženeva, Basilej a Bern. New Yorku patřilo sedmé místo a stal se tak v letošním roce nejnákladnějším městem USA. Osmé místo náleží britskému Londýnu. Na devátém místě je Nassau na Bahamách a desítka patří městu Los Angeles.
Mezi další evropská města, která lze díky výsledkům výzkumu označit za drahá pro život lidí s jiným rodným státem, patří například Kodaň, Vídeň, Paříž, nebo Amsterdam. Na druhé straně spektra nejlevnějších měst pro život se umístil pákistánský Islámábád a nigerijský Lagos a Abuja.