Neapol zasáhlo nejsilnější zemětřesní za posledních 40 let

V pondělí večer otřáslo okolím jihoitalského města Neapol silné zemětřesení, které bylo podle agentury AFP nejsilnější za posledních 40 let.

Neapol

Ilustrační foto.
Zdroj: PxHere

  • Ilustrační foto.
  • Zdroj: PxHere

V pondělí večer otřáslo jihoitalským městem Neapol a jeho okolím nejsilnější zemětřesení za posledních 40 let. Největší otřes kolem 20:10 dosáhl síly 4,4 stupně Richtrovy škály, uvedl Národní ústav geofyziky a vulkanologie. Epicentrum bylo v oblasti Flegrejských polí, otřesy byly cítit i v samotné Neapoli a jejím přístavu.

Zatím nejsou hlášeny žádné oběti ani větší škody. Hasiči však zaznamenali praskliny v domech a padající části fasád. Záchranné složky na místě prověřují situaci. Deštíky otřesů vyděsily místní obyvatele, kteří vybíhali na ulici a někteří se odmítali vrátit do svých domovů. Úřady zřídily krizová střediska a v obci Pozzuoli zůstaly školy zavřené.

Oblast Flegrejských polí, kde naposledy vybuchla sopka v roce 1538, je známá svou vulkanickou aktivitou. V posledních měsících jsou zemětřesení silnější, i když se velká erupce neočekává. Naposledy zde bylo zemětřesení o síle 4,2 stupně loni v září.

Autor: Šimon Mitro

Související

Španělé porazili Itálii díky vlastnímu gólu.
Fotbal EURO 2024

Španělé jdou do play off po výhře nad bezradnými Italy

profimedia-0883405519.jpg
Fotbal EURO 2024

Úřadující mistr podlehl. Španělsko si zajistilo postup ze skupiny

Španělské fotbalisty trénuje Luis de la Fuente.
Fotbal EURO 2024

Španělé vyzvou ve šlágru skupiny úřadující mistry Evropy

profimedia-0881573934
Zahraniční

Biden očichával premiérku, salutoval Zelenskému a propásl seskok padákem