čtvrtek 2. května 2024

Navzdory sympatickému výkonu dostala Sparta výprask

Fotbalisté pražské Sparty vstoupili do osmifinále Evropské ligy prohrou 5:1 s Liverpoolem.

Sparta půjde do odvety s Liverpoolem v těžké pozici.

• Sparta půjde do odvety s Liverpoolem v těžké pozici.

Utkání Sparty s Liverpoolem v osmifinále Evropské ligy bylo pro většinu českých fanoušků především fotbalovým svátkem bez ohledu na to, jak malé měl pražský celek šance na úspěch.

Liverpool jako vedoucí tým Premier League svou převahu předváděl od úvodního hvizdu a v páté minutě z ní vytěžil pokutový kop, který s přehledem proměnil Mac Allister.

Domácí se ale z inkasované branky dokázali rychle vzpamatovat a několikrát sami našli skulinku v relativně otevřené obraně soupeře. Jenže skvěle chytajícího Kellehera v bráně anglického celku se jim v první půli překonat nepodařilo. Velkou šanci si připsal mimo jiných i Sparťanský specialista na těžké zápasy Angelo Preciado a v té úplně největší selhal Brimančevič.

Na druhé straně Liverpool se svými šancemi nakládal mnohem lépe a díky dvěma trefám Núñeze odcházel do šaten za stavu 3:0.

Do druhé půle vstoupili domácí ideálně, když Preciado vyslal po křídle Birmančeviče a ten díky šťastné teči Bradleyho snížil na 3:1.

Jenže Angličané dokázali rychle odpovědět a v závěru Dominik Szoboszlai pečetil výhru Liverpoolu nepopulárním pátým gólem. Sparta tak i přes sympatické pasáže neměla proti těžkému soupeři šanci a do odvety příští čtvrtek půjde spíše jen s teoretickou možností na postup.

„Hráli jsme útočně, nečekali jsme na brejky. Šancí jsme si vytvořili dost, ale bohužel jsme je neproměňovali. V tom byl, kromě kvality, asi největší rozdíl mezi námi a Liverpoolem,“ hodnotil po zápase kapitán Sparty Ladislav Krejčí.

AC Sparta Praha – Liverpool FC 1:5 (0:3)

Góly: 46. vlastní Bradley – 7. z pen. Mac Allister, 25. a 45. Núñez, 53. Díaz, 90. Szoboszlai.