Návrat na trůn. Nymburk proměnil první mečbol

Středočeši smetli doma v pátém zápase Ústí a vyhráli finálovou sérii 4:1

Návrat hegemona. Nymburk získal 19. titul i díky Jaromíru Bohačíkovi (v bílém).

• Návrat hegemona. Nymburk získal 19. titul i díky Jaromíru Bohačíkovi (v bílém).

Vše se vrací do starých kolejí. Basketbalisté Nymburka si poradili ve finále s ústeckou Slunetou a slaví již 19. titul v historii klubu. V pátém duelu série domácí nenechali nikoho na pochybách, kdo je vládcem české palubovky.

Vítězství 81:66, které posunulo Středočechy k titulu po jednoroční odmlce, přesně nevystihuje převahu vítězů.

Domácí měli drtivý úvod, vedli 9:0, po první čtvrtině o 19 bodů. V poločase na světelné tabuli svítil stav 49:18. Nymburk vstoupil skvěle i do třetí čtvrtiny. Po devítibodové šňůře odskočil až na 41 bodů - 72:31. Bylo rozhodnuto. Až poté se do hry dostala Sluneta a snížila v závěru na přijatelný rozdíl.

Ústí ale nemusí smutnit, postup do finále je pro severočeský klub historickým počinem.

Nymburk zvládl celé play-off s jedinou porážkou. Jedna z opor vítězů Jaromír Bohačík ale odmítá, že by šlo o jednoduchou cestu.

„Co se týče zranění, bylo to až šílené. Mám pocit, že kohokoliv jsme přidali do týmu, tak měl nějaké zdravotní trable. Ač to tak nevypadá, tak to byla opravdu moc těžká sezona,“ zhodnotil Bohačík návrat týmu na trůn.